У резиденції генконсула Саудівської Аравії знайшли сліди кислоти - ЗМІ

 Тіло Джамаля Хашукджі могли розчинити в кислоті

У резиденції генерального консула Саудівської Аравії в Стамбулі виявили сліди кислоти, яку могли використати для розчинення останків убитого журналіста Джамаля Хашукджі, повідомляє Al Jazeera з посиланням на джерела в турецькій прокуратурі.

За словами співрозмовника, сліди плавикової кислоти та інших хімікатів були виявлені в колодязі в резиденції саудівського генконсула Мухаммада аль-Утайбі, який в жовтні перед обшуками покинув країну і вилетів в Ер-Ріяд.

За даними Al Jazeera, турецькі слідчі змогли взяти зразки з колодязя під час першого обшуку в резиденції в ніч на 17 жовтня.

Крім того, зразки, взяті з каналізаційної та дренажної систем навколо дипломатичного кварталу, також показали наявність слідів кислоти.

Нагадаймо, що представник уряду Туреччини заявив, що після вбивства журналіста Джамаля Хашукджі в генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі Ер-Ріяд послав на місце події фахівців, в завдання яких входило приховати сліди злочину.

Дивіться також

  • У консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі жорстоко вбили журналіста. Які докази причетності працівників дипустанови має турецька влада

Опозиційний до влади Саудівської Аравії журналіст Джамаль Хашукджі зник 2 жовтня після візиту в консульство Саудівської Аравії в Стамбулі. Спочатку Ер-Ріяд заперечував, що диппредставництво має до цього відношення, проте через 18 днів визнав, що журналіст був убитий під час "бійки". Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр назвав вбивство "величезною прикрою помилкою".

Дивіться також

  • Зайшов до консульства і щез. Що відомо про зникнення саудівського журналіста в Стамбулі та чому його шукають три країни

У Саудівській Аравії заявили, що влада хотіла переконати Хашукджі повернутися в країну і відправили для цього 15 агентів з широкими повноваженнями, які вдалися до насильства і пригрозили йому, що "накачають" ліками. Коли журналіст почав кричати, його взяли в задушливий захват, в результаті чого він помер.

У межах розслідування справи про вбивство в Саудівській Аравії затримали 18 підозрюваних і звільнили п’ятьох посадових осіб, зокрема радника наслідного принца Саудівської Аравії Сауда аль-Кахтані і заступника голови розвідки генерала Ахмеда Асірі.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/u-rezidentsiji-konsula-saudivskoji-araviji-znajshli-slidi-kisloti-zmi-2506034.html”

Back to Top