’’Дайте молитися рідною мовою!’’ У Варфоломія виступили з важливим закликом

Віряни повинні молитися тією мовою, якою їм зручно, оскільки від природи всі люди є вільними і незалежними.

З такою заявою в інтерв’ю ВВС виступив архієпископ Памфілійський Даниїл, який був екзархом Вселенського патріарха і брав участь у процесі надання ПЦУ автокефалії.

Він зазначив, що "у кожного народу, який хоче мати свою православну церкву, має бути право її засновувати і просити її визнання іншими православними церквами".

Архієпископ згадав про слова митрополита Мінського Павла, який раніше заявив, що для ПЦУ автокефалія нібито стала трагедією, а для Білорусі вона взагалі стала б смертю.

Новини
‘’Церква не повинна золотити храми!’’ У Константинополі назвали мету ПЦУ

"Слухати такі заяви одночасно плачевно і смішно. Так можуть говорити люди, які бояться духовного зростання своєї власної пастви. Дайте людям бути вільними і незалежними, дайте їм молитися своєю рідною мовою", — закликав він.

"Мені дорікали в Україні, що, мовляв, ви в Америці молитеся українською, "не благодатною мовою". Якою ще не благодатною? Це мова, якою мене навчила мама просити шматок хліба, чому я не маю права нею молитися? Чому Білорусь не має права молитися своєю білоруською мовою?" — сказав Даниїл.

Памфілійський Даниїл

Памфілійський Даниїл

ВВС

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • 5 січня Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про надання автокефалії Православній церкві України.


  • 6 січня Томос вручили на Божественній літургії. Також у мережі опублікували переклад тексту документа.


  • 7 січня митрополит Епіфаній і президент України Петро Порошенко принесли сувій Томосу на Різдвяну літургію у Софійський собор.


  • 8 січня Томос відвезли назад у Стамбул для підписання його 11 членами Синоду Вселенського Патріархату. Це пов’язано з тим, що документ ПЦУ отримала за три дні до засідання ієрархів у Константинополі (вони збираються 9 числа кожного місяця).


  • 9 січня усі члени Синоду Вселенського Патріархату в Стамбулі підписали Томос про автокефалію Православної церкви України.


Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Незалежність УПЦ" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/dajte-molitisya-ridnoyu-movoyu-u-varfolomiya-vistupili-z-vazhlivim-zaklikom.htm”

Back to Top