Нардепи звернулись до інституцій ЄС щодо протидії "Північному потоку-2"

Понад два десятки українських нардепів звернулися до європейських інституцій з відкритим листом, у якому закликали вжити рішучих кроків для протидії реалізації проекту "Північний потік-2".
Відкритий лист, адресований Європарламенту, Єврокомісії та Європейській раді і опублікований у вівторок на сайті Верховної ради, підтримав 21 народний депутат.
Нардепи нагадали про звернення парламенту від 5 квітня минулого року до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу "Північний потік-2".
Також вони наголосили на своїй підтримці грудневої резолюції Європейського парламенту щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію, в якій наголошується на вирішальній ролі України в європейській мережі енергопостачання та засуджується будівництво газогону "Північний потік 2".
У листі депутати висловлюють занепокоєння щодо намагань підриву єдності ЄС, принципів демократії та верховенства права і енергетичної незалежності держав європейського континенту.
Депутати закликають ключові європейські інституції вжити рішучих кроків із протидії таким намаганням і дотримуватися виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема статті 274 щодо необхідності врахування інтересів України в частині транзиту газу до ЄС.
"У світлі недавніх тривожних подій на сході України і в Керченській протоці будь-які половинчасті кроки щодо забезпечення верховенства права в ЄС можуть, дуже вірогідно, виглядати слабкістю з точки зору нинішнього російського політичного керівництва, а отже — знаком запрошення продовжити свою стратегію.
І якщо для Європейського Союзу це буде означати продовження спроб похитнути політичну єдність між державами-членами, то для України це означатиме не тільки втрату доходів, а й втрату важелів статусу країни-транзитера перед обличчям можливої подальшої російської військової ескалації", — заявили депутати.

Джерело статті: “https://www.newsline.com.ua/society/nardepi-zvernulis-do-institutsiy-es-shchodo-protidiyi-pivnichnomu-12022019145905”

Back to Top