Учені здивували знахідкою у людських випорожненнях – там виявили 2 тисячі нових видів організмів

Учені здивували знахідкою у людських випорожненнях – там виявили 2 тисячі нових видів організмів

Дослідники британського Інституту Wellcome Sanger та Європейського інституту біоінформатики вивчили майже 12 тисяч зразків людських випорожнень і самі здивувались результатам: там знайшлося 1952 потенційно нових видів бактерій.

Про це повідомляє Popular Science.

Для порівняння наразі вдалось ідентифікувати та виростити в лабораторії лише 273 види кишкових бактерій. Автор дослідження Олександр Алмейда зазначив, що виявлені невідомі бактерії ще не вирощували у лабораторіях, але їх можна виявити завдяки ДНК.

Поштовхом для такої робити стало те, що нещодавно була опублікована база даних культивованих штамів кишкових бактерій. "Нашою метою було визначити, наскільки всеосяжною була їхня колекція", — каже Алмейда.

Разом з цим дослідники пояснили, що робота не така брудна, як може здатись, адже до цього залучені комп’ютери. Дослідникам же треба впорядкувати знайдені у зразку ДНК, провести складну роботу з об’єднання геномів кожного організму та порівняти з відомим зразками.

"Необроблені цифри були дуже дивними", — каже Алмейда. Вони очікували знайти менше невпізнаних бактерій у зразках. Він також зазначив, що серед досліджених неєвропейських і північноамериканських зразків більш рідкісні бактерії трапляються частіше і в більшій кількості.

За словами Фінн, ширша база, з великим знанням загальних і незвичайних бактерій в усьому світі, допоможе ідентифікувати важливі з медичної точки зору бактерій. Так, наприклад, деякі з рідкісних бактерій можуть бути пов’язані з певними захворюваннями, поширеними в деяких частинах світу.

Наголошується, що вивчення кишкової мікрофлори важливо для медицини. Ці "світи" всередині нас впливають на все – від алергії до розвитку дитини – і чим більше ми знаємо, тим краще.

Раніше з’ясувалося, що мікропластик увійшов у харчовий ланцюг людини. Експеримент виявив його у людей з різних кінців світу. Дослідження на добровольцях вперше показало, що мікропластик можна виявити в людському калі.

ВідеоВчені виявили мікрочасточки пластику у тілі людини

Загроза ближча, ніж вважалося — вчені вперше виявили мікро-пластик у тілі людини. Дослідники з Віденського медичного університету проаналізували зразки екскрементів добровольців з країн Європи та Азії і знайшли у них мікрочасточки 9 типів пластику, зокрема, тих, з яких виготовляють пакети і контейнери для їжі.

Вчені виявили мікрочасточки пластику у тілі людини
ТСН. Ранок
  • Facebook 1
  • ВКонтакте
  • Google+
  • Twitter
  • Telegram

Джерело статті: “https://tsn.ua/nauka_it/ucheni-zdivuvali-znahidkoyu-u-lyudskih-viporozhnennyah-tam-viyavili-2-tisyachi-novih-vidiv-organizmiv-1296195.html”

Back to Top