Кремль змушує «Роснєфть» вкладати сотні мільйонів у Венесуелу – Reuters

Кремль змушує «Роснєфть» вкладати сотні мільйонів у Венесуелу – Reuters
фото pixabay.com

Ще у 2015 року менеджери «Роснефти» в бесідах з начальством забили тривогу з приводу інвестицій компанії в Венесуелі. Венесуельська державна нафтова компанія PDVSA винна «Роснефти» сотні мільйонів доларів, показали внутрішні документи, і схоже, що перспективи покращення ситуації відсутні, пише Reuters.

Ще в 2015 році в балансі спільного підприємства виникла діра в розмірі $700 млн, яку в PDVSA пояснити не можуть.

Поки інші міжнародні нафтові компанії вийшли з країни через занепокоєння політикою популіста Ніколаса Мадуро, «Роснефть», навпаки, наростила частку в спільних підприємствах з PDVSA і видала компанії нові кредити, а російська влада продовжує підтримувати режим Мадуро.

З 2010 року «Роснефть» вклала в венесуельські проекти близько $9 млрд, але досі не покрила витрати, за підрахунками Reuters.

Видобуток нафти на спільних підприємствах (СП) була значно нижчим за прогнози.

Росіяни вважають, що СП з PDVSA заборгували їм сотні мільйонів доларів. Зазначається, що спільні підприємства стикалися з труднощами в спробі отримати навіть базове устаткування для буріння.

Російська сторона вважає, що PDVSA витратила мільйони доларів від цих СП на «соціальні проекти» у віддаленій місцевості, де проживають лише кілька сотень людей.

Причина, чому «Роснефть» продовжила нарощувати інвестиції в Венесуелі, криється в політиці, сказали джерела Reuters. «Роснефть» мала допомогти режиму Мадуро утриматися на плаву, стверджують джерела.

«З самого початку це був чисто політичний проект. Ми всі повинні були внести свою частку», – сказав топ-менеджер російської нафтової компанії.

Росія вважає відносини з Каракасом можливістю поширити свій вплив в безпосередній близькості від Вашингтона, кажуть експерти. Крім того, Венесуела – великий покупець російської зброї.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відкинув припущення про те, що Кремль змушує компанію інвестувати в Венесуелу і заявив, що дії компанії пояснюються виключно комерційною вигодою, яка прийде в довгостроковій перспективі.

«Роснефть» і PDVSA відмовилися від коментарів у відповідь на питання Reuters.

Нагадаймо, США ввели санкції проти російського банку, який обслуговував режим Мадуро.

Між тим повідомлялося, що всі рахунки венесуельської нафтової держкомпанії PDVSA будуть переведені в банк «Російська фінансова корпорація», який належить «Рособоронекспорту».

Також читайте
Росія повідомила Болгарії, що припинить транзит газу з України до Туреччини з 2020 року
Росія повідомила Болгарії, що припинить транзит газу з України до Туреччини з 2020 року 14 березня 2019, 18:02
SoftBank та Toyota планують інвестувати в Uber щонайменше $1 млрд
SoftBank та Toyota планують інвестувати в Uber щонайменше $1 млрд 14 березня 2019, 14:50
Volkswagen планує локалізувати виробництво своїх турбодвигунів 1,4 Tsi в Калузі
Volkswagen планує локалізувати виробництво своїх турбодвигунів 1,4 Tsi в Калузі 14 березня 2019, 11:02

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20194846-kreml-zmushue-rosneft-vkladati-sotni-miljoniv-u-venesuelu-reuters”

Back to Top