Україна запропонувала Угорщині послуги своїх сховищ у разі зупинки транзиту газу з РФ

Україна запропонувала Угорщині, яка більшість свого газу отримує саме через українську ГТС, скористатися послугами своїх підземних сховищ газу у разі, якщо угоди про транзит газу з Росією укласти не вдасться.

Про це повідомила прес-служба компанії «Укртрансгаз», яка належить «Нафтогазу».

«Укртрансгаз пропонує європейським постачальникам газу скористатись вільними потужностями українських підземних сховищ газу і створити необхідні додаткові запаси газу у газосховищах, щоб гарантувати безперебійне газопостачання споживачам Угорщини та уникнути потенційних загроз енергобезпеці країн ЄС під час проходження наступного осінньо-зимового періоду 2019‑2020», — повідомили в «Укртрансгазі».

Там зазначають, що потреби Угорщини у газі складають 10 млрд м3 на рік, з яких близько 80% постачаються через Україну. Україна готова запропонувати Угорщині та іншим європейським країн газові сховища, загальний об’єм яких складає 12 млрд м3.Для забезпечення власних потреб Україна використовує лише 50-60% технічної потужності своїх сховищ. П’ять найбільших українських сховищ розташовані в західній частині України, лише за 160 км від кордону з Угорщиною.

Нагадаймо, що чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» було укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення «Газпром» має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів. Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.Джерело статті: “https://zaxid.net/ukrayina_zaproponuvala_ugorshhini_poslugi_svoyih_shovishh_u_razi_zupinki_tranzitu_gazu_z_rf_n1478205”

Back to Top