Луценко про запуск Держбюро розслідувань найближчим часом: Повірити в це важко

У листопаді 2017-го Луценко говорив, що формування штату Держбюро розслідувань може затягнутися на рік

Генеральний прокурор України Юрій Луценко сумнівається в початку роботи Державного бюро розслідувань (ДБР) найближчим часом. Про це він сказав на нараді у ГПУ 2 листопада, повідомляють "Українські новини".

Луценко нагадав, що директор ДБР Роман Труба обіцяв запустити роботу бюро найближчим часом. "Повірити в це важко", – прокоментував генпрокурор.

Він також підкреслив, що профільний департамент Генпрокуратури готовий продовжувати процесуальне керівництво над кримінальними провадженнями, підслідними ДБР. За словами Луценка, наразі таких проваджень приблизно 700.

Закон про Державне бюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, у січні 2016 року його підписав президент України Петро Порошенко. 16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала Романа Трубу директором Державного бюро розслідувань.

Із 20 листопада 2017 року тільки слідчі ДБР мають право займатися розслідуванням злочинів, скоєних екс-президентами, вищими державними чиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генеральної прокуратури України, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями, чиновниками антикорупційних органів.

У листопаді 2017-го Луценко говорив, що формування штату Держбюро розслідувань може затягнутися на рік. За його словами, протягом цього часу слідство доведеться вести Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ у співпраці з колишніми слідчими прокуратури, які матимуть назву процесуальні керівники.

31 жовтня 2018 року Труба заявив, що Державне бюро розслідувань почне повноцінну роботу наприкінці листопада. За його словами, переможцями конкурсу на посади слідчих у ДБР стало приблизно 500 осіб, частина з них уже пройшла перевірки, і найближчим часом почнеться їхнє навчання для підвищення кваліфікаційного рівня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-lutsenko-pro-zapusk-derzhbjuro-rozsliduvan-najblizhchim-chasom-poviryty-v-tse-vazhko-473963.html”

Back to Top