Прикордонники розповіли про перші результати температурних скринінгів у пунктах пропуску

Прикордонники Львівського загону розповіли про перші результати вимірювання температури, так званого скринінгу, у людей, які прибувають в Україну. За майже 10 днів перевірили вже 200 тис. людей. Але ні в кого так і не виявили симптомів коронавірусу. Проте медики продовжать цілодобово чергувати на пунктах пропуску, а сімейні лікарі контролюватимуть стан своїх пацієнтів.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Та від початку вимірювання температури, а це понад тиждень, лікарі ще нікого не госпіталізували. Хоч через різні пункти пропуску за цей час на Львівщину потрапили майже 200 тис. людей.

«Серед цих осіб було виявлено 3 людей, які мали перевищену температуру (більшу за 38 градусів). Після спілкування з працівниками медустанов було з’ясовано, що в цих людей просто звичайне захворювання. Ніяких підозр не було, тож вони не були направлені в інші установи», — розповіла начальниця прес-служби Львівського прикордонного загону Ярослава Мельник.

На пункті пропуску Рава-Руська, що на кордоні з Польщею, людей зустрічають запитанням про самопочуття.

«Проводимо опитування: звідки людина прямує, чи є скарги на здоров’я, чи нічого не турбує, чи немає ніяких ознак або перших симптомів. І, звичайно, проводимо дистанційну термометрію – вимірюємо температуру», – пояснює процедуру працівниця Держприкордонслужби Марія Шупер.

Якщо ж у когось температура виявиться вищою за 38 градусів, то доведеться проїхати на спецмайданчик. Тут вже пацієнтом займуться медики, які цілодобово чергують на кордоні.

«Тут наші костюми, якщо би раптом ми виявили епідемію. Ми маємо також маски. Костюми ми одягаємо, а потім веземо хворого до лікарні і лишаємо там ті костюми на утилізацію. Також інформуємо одразу диспетчера нашого», – каже фельдшерка Катерина.

Якщо ж перші симптоми коронавірусу з’являються вже після приїзду додому — а це лихоманка, кашель, задишка та утруднене дихання, – треба зателефонувати до сімейного лікаря. До пацієнтів із такими симптомами медики мають приїжджати додому. Та є й низка інших правил, яких слід дотримуватися в самоізоляції впродовж 14-ти днів.

«Перш за все, ізолюємо. Окрема кімната, окремий посуд, провітрювання, у пацієнта, який хворий, повинна бути маска на обличчі, яку потрібно замінювати кожних три години», — пояснює сімейна лікарка Ольга Дробна-Сас.

Якщо ж захворювання на коронавірус таки підтвердять, то хворого лікуватимуть у Львівській інфекційній лікарні.Джерело статті: “https://zaxid.net/prikordonniki_rozpovili_pro_pershi_rezultati_temperaturnih_skriningiv_u_punktah_propusku_n1498801”

Back to Top